


| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.001 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 Ω |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.0922 mm |
| Depth | 3.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 12.288 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.001 % |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8541600025 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 103
Distributors
pcbx
Unit Price$1.33258
Ext.Price$1.33258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.33258 | $1.33258 |
| 10 | $1.10525 | $11.05250 |
| 25 | $1.01127 | $25.28175 |
| 50 | $0.92528 | $46.26400 |
| 100 | $0.84662 | $84.66200 |
| 300 | $0.81448 | $244.34400 |
| 500 | $0.78357 | $391.78500 |
| 1000 | $0.75505 | $755.05000 |
